implanty
Cennik
Konsultacja
300 zł
Implant - część chirurgiczna
3500 - 4200 zł
Implant trabekularny Zimmer Trabecular – część chirurgiczna
4500 zł
Korona na implancie porcelanowa na stali
3000 zł
Korona na implancie pełnoceramiczna
3500 zł
Uzupełnienie protetyczne oparte na większej ilości implantów
wycena indywidualna
Podniesienie zatoki
4500 zł
Odbudowa wyrostka zębodołowego
wycena indywidualna
Proteza overdenture oparta na 2 implantach – ruchoma
wycena indywidualna
Proteza oparta na 4 implantach – wyjmowana lub stała
wycena indywidualna
Otwarcie implantu
350 zł

Implanty

Na wszczepieniu implantów może skorzystać kilka grup pacjentów. Pierwszą są ci, którzy utracili pojedyncze zęby, na przykład wskutek urazu. U innych mogło nie dojść do wykształcenia się zawiązka lub zawiązków zębów stałych. Implanty są też najlepszym rozwiązaniem dla osób zmuszonych nosić protezę, a nie mogących komfortowo korzystać z protezy ruchomej. Jakie implanty wybrać i dlaczego uzupełnienie nawet pojedynczego braku zębowego jest tak istotne? Przed decyzją zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższymi informacjami.

W prawidłowo ukształtowanym uzębieniu każdy z zębów w odpowiedni sposób kontaktuje się z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi. Jeśli jednego z nich zabraknie, sąsiednie zęby zaczną przechylać się w stronę ubytku,  natomiast ząb w łuku przeciwstawnym będzie wysuwał się z zębodołu w kierunku luki. Tam, gdzie nie ma zęba zanika również wyrostek zębodołowy. Do tego może się rozwinąć nawyk zgrzytania, które ma na celu usunąć nieprawidłowość – czyli fragment zęba w miejscu, w którym nie powinien się znajdować – lecz jednocześnie niszczy powierzchnię sąsiednich zębów. Najprostsze wyjaśnienie tego, co to są implanty zębowe (czyli wszczepy zębowe) opiera się więc o ich funkcję – to odpowiedniki korzenia zęba, które pozwalają zapobiec zmianom wywołanym brakiem zębowym. Nie wymagają ingerencji w sąsiadujące zęby, jak to się dzieje na przykład przy zakładaniu mostów.

Co to są implanty zębowe?


W skład każdego wszczepu zębowego wchodzą te same trzy elementy. Niezależnie od tego, jak wyglądają implanty zębów pełnią one bowiem identyczną funkcję. Pierwsza część jest umieszczona w kości i stanowi imitację korzenia zębowego. Wykonana jest zazwyczaj ze stopów tytanu. Cechują je korzystniejsze parametry mechaniczne, jak sprężystość, niż te oferowane przez czysty tytan. To właśnie ten element jest „właściwym” implantem, choć w rozumieniu potocznym implanty obejmują również te dwa pozostałe. Są nimi przykręcany do implantu łącznik oraz korona protetyczna, cementowana, lub przykręcana, zakładane dopiero po zagojeniu się miejsca wszczepienia implantu.

Jak wyglądają implanty zębów?


Sam implant jest śrubą, która do gabinetu dociera zapakowana w sposób pozwalający zachować sterylność. Po umieszczeniu jej we wcześniej przygotowanym łożu kostnym nakładana jest śruba zamykająca, a następnie rana zostaje zaszyta. Przez kolejne 3-6 miesięcy następuje osteointegracja – niezależnie od materiału wykonania, implanty muszą zrosnąć się z tkanką kostną, by były możliwe dalsze zabiegi. Po tym okresie na łączniku mocowana jest korona protetyczna.

Decyzja o tym, jakie implanty wybrać i jakie korony protetyczne na nie założyć jest podejmowana w oparciu o umiejscowienie implantu, ilość i jakość kości w miejscu planowanej implantacji oraz możliwości finansowe pacjenta.

Podaj termin wizyty